Wiatrówka Air Arms S410 Classic 4,5 mmm

SPRAWDŹ CENĘ >>

Wiatrówka gwintowana kaliber 4,5 mm, należąca do kategorii najbardziej zaawansowanych technologicznie karabinków pneumatycznych PCP (Pre-Charged Pneumatic). Karabinek wyprodukowany został przez renomowaną angielską firmę Air Arms.
Śrut jest wystrzeliwany za pomocą sprężonego powietrza, znajdującego się we wbudowanym na stałe zbiorniku ciśnieniowym, umieszczonym pod lufą. Maksymalne naładowanie zbiornika pozwala na oddanie 60 strzałów. Jego uzupełnienie odbywa się za pomocą specjalnej ręcznej lub elektrycznej pompki czy też z butli nurkowej. W komplecie znajduje się specjalna końcówka umożliwiająca ładowanie powietrza na oba sposoby. Wiatrówka jest wyposażona w ciśnieniomierz, umieszczony na spodzie kolby, dzięki któremu nie musimy się obawiać przekroczenia pojemności zbiornika.

Do ładowania wiatrówek PCP konieczne jest źródło zasilania w sprężone powietrze, czyli specjalna butla lub pompka. Powietrze wtłaczane lub przetaczane do zbiornika wiatrówki powinno być osuszone, co ma zapobiec korodowaniu. Zbiornik powinien być stale naładowany do poziomu ok. 30 BAR, dzięki będzie się on samouszczelniał.

Wiatrówka Air Arms S410 jest jednym z nielicznych modeli karabinków posiadających magazynek o pojemności 10 śrutów!. Dzięki takiemu unikalnemu rozwiązaniu nie trzeba po każdym strzale ładować śrutu. Śrut podawany jest bezpośrednio do lufy wprost z obrotowego magazynka, co gwarantuje wyjątkową precyzję. Jest to optymalny wybór dla zaawansowanych strzelców.
Ładowanie śrutu odbywa się w łatwy sposób poprzez odciągnięcie rygla zamka, wzorowanego na kbks, do tyłu i załadowanie śrutu do specjalnej komory. Następnie rygiel musi wrócić do pierwotnej pozycji i już można oddać strzał. Gwintowana lufa została wykonana w niemieckich zakładach Walthera.

Największą zaletą wiatrówki Air Arms S410 F jest brak zjawiska odrzutu. Przy opuszczaniu przez śrut lufy odrzut jest niewyczuwalny. Brak odrzutu korzystnie wpływa na celność wiatrówki, którą śmiało można określić jako perfekcyjną. W tym elemencie S-410 przewyższa najlepsze wiatrówki sprężynowe.
Ręcznie wykonane łoże z drewna bukowego zapewnia pewny chwyt, a specjalna gumowa stopka sama dopasowuje się do anatomii strzelca. Doskonale wyprofilowana kolba typu "Monte Carlo" idealnie pasuje do policzka strzelca. Wiatrówka nie posiada mechanicznych przyrządów celowniczych.

Regulacja spustu pozwala na dowolne ustawienie długości drogi, a także na obniżenie siły nacisku. Na uwagę zasługuje również wyjątkowo mała waga (2,48 kg), co umożliwia precyzyjne celowanie bez konieczności użycia sporej siły.
Doskonała jakość wykonania, siła, brak odrzutu i perfekcyjna celność - strzelanie z tej wiatrówki to więcej niż sama przyjemność!

UWAGA - Wiatrówka Air Arms S 400 dostępna jest w kilku wariantach o różnej mocy i jakości kolby, łoży. Wszystkie modele możesz zobaczyć TUTAJ >>.

Informacje techniczne:

  • Kaliber: 4,5 mm (.177)
  • Prędkość początkowa: 240 m/s
  • Energia kinetyczna pocisku: poniżej 17J
  • Lufa gwintowana
  • Długość całkowita: 98 cm
  • Długość lufy: 49,4 cm
  • Maksymalne ciśnienie w zbiorniku: 190 bar (2750 psi)
  • Waga: 2,72 kg
  • Producent: Air Arms, Wlk. Brytania

Zgodnie z polskim prawem na posiadanie wiatrówki o mocy mniejszej niż 17 Jouli nie jest wymagane zezwolenie.